Atölyemizde 5 farklı kurs programı uygulanıyor.

 

 

 

Hobi, Yarı Profesyonel, Profesyonel, Bireysel ve Workshop çalışmaları. Bu çalışma şekillerinden dilediğiniz programı seçip aşağıda belirtilen gün ve zamanlar için bizimle dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

 

 

 

DÜZENLİ SERAMİK ve HEYKEL KURSLARI 

 

 

Kurs belirli bir program çerçevesinde yürütülecek olmakla birlikte, katılımcı arkadaşlarımızın istekleri ile kurs programı şekillenmektedir. Kullanılacak olan gerekli malzemeler atölye içerisinden karşılanıyor ve fiyatlandırmaya dahildir. Kurslar 3 kişilik gruplardan oluşur ve haftada 1 gün üzerinden ilerlemektedir.

 

 

 

HOBİ / YARI PROFESYONEL / PROFESYONEL  #çamurdanherşey #atölyekiralama

 

 

 

800 tl   /   1000 tl   /   1200 tl     ( 4 gün )

 

 

Çarşamba

 

 

12.00 - 16.00

 

18.30 - 22.30

 

 

C.tesi

 

 

14.00 - 18.00

 

 

 

 

 

Kurslar için belirlenmiş bir başlama tarihi bulunmamaktadır, yıl boyunca farklı zamanlarda verilen 3 veya 4 hafta ara dışında kurslar sürekli açıktır. Kurslara katılmak isteyen arkadaşlarımız belirlenmiş olan günlerde kontenjanımızın dolu olmaması durumunda, istedikleri zaman gelip başlayabilirler.

 

 

 

 

WORKSHOPLAR

 

 

 

seramica'da workshop çalışmaları da yapılmaktadır. Workshop çalışmaları programa bağlı olarak 3-4 saat aralığında sürer.

 

 

Workshop çalışmaları en az 2 kişi ile yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

We focused on 3 different types of course programs in our studio.

 

 

 

Hobi, Semi-Professional, Professional and daily Workshops. You may choose one or more of these programs and contact us at any time and days listed below.

 

 

 

 

 

CERAMICS and SCULPTING CLASSES 

 

 

 

Classes will be conducted within the framework of a specific program, and the course program getting shapes by the wishes of our participants as well. The necessary materials to be used in the studio are also included into the class prices. The courses consist of groups of 3 participants and progress over 1 day per week generally.

 

 

 

 

HOBBY / SEMI-PROFESSIONAL / PROFESSIONAL  #ceramicsoffthelimits #ineedaplacetowork

 

 

 

800 tl   /   1000 tl   /   1200 tl     ( 4 days )

 

 

Wednesday

 

 

12.00 - 16.00

 

18.30 - 22.30

 

 

Saturday

 

 

14.00 - 18.00

 

 

 

 

WORKSHOPS

 

 

 

Workshops are also organized at seramica. Daily workshop classes takes 3-4 hours depending on the program which are being discussed with the participant groups.

 

 

 Workshop activities are carried out with at least 2 person.

 

 

 

 

SERAMİK / PORSELEN ve HEYKEL  PROGRAMI

 

 

seramica, yeni başlamakta olanlar için

 

3 kurlu bir "Seramik / Porselen ve Heykel Programı" öngörmektedir.

 

 

Bir ay sürecek olan kurda amaç; katılımcı arkadaşlarımızda, ileri kurlar için bir temel oluşturmaktır. Temel çalışmaların yer aldığı bu kurda çamur çeşitlerini, kullanılan aletleri, yardımcı malzemeleri tanıma ve temel şekillendirme yöntemlerinin bir kısmı yer alır.

 

İki  ay sürmesi planlanmış olan bu kurda ilk bir aylık dönemde oluşturulmuş olan temel ile beraber yardımcı şekillendirme elemanları – çömlekçi tornası, kalıp türleri ve uygulaması vb… - ile temel form ve dekor-desen araştırmaları yer almaktadır.

 

Seçilecek olan şekillendirme yöntemine göre iki ila üç ay sürmesi planlanmıştır. Bu kurda ikinci kurda seçtikleri şekillendirme yöntemlerini tamamlayan arkadaşlarımız yer değiştirebilirler – çömlekçi tornasında çalışmış katılımcılar kalıp çalışmaya, kalıp çalışmış olanlar çömlekçi tornası ile çalışmaya -, veya ikinci kurda seçtikleri yöntemin ikinci aşamasına geçebilirler.

 

 

 

Heykel için gelmekte olan arkadaşlarımız seramik ve porselen programından farklı olarak yapılacak olan heykel çalışmaları için iki farklı yol izlenmektedir. Bunlardan birincisi kurs süresince elde edilecek olan parçaların seramik veya porselenden meydana getirilmeleri, ikinci yol ise yapılacak çalışmaların üretim aşamasında seramik veya porselen dışındaki bir malzemeden elde edilmesi - polyester, bronz vb...

 

 

 

 

 

 

 

seramica sanat ve tasarım atölyesi

Balat, Çilingir Sk. no: 51, 34087 Fatih/İstanbul, Türkiye

 

0 536 9422392  /  info@seramica.com

 

Atölye'nin çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir, ziyaret için randevu alınız lütfen.

The studio's routine might be mutable, make an appointment for the visit.